Produkty pro zkouška chlamydie (3)

Stárnutí Esenciálních Olejů

Stárnutí Esenciálních Olejů

Peroxidace a intramolekulární reakce Oleje z oliv se v průběhu času zkazí. Zkažení je chemická změna molekulárních struktur rostlinných olejů. Ty samé chemické mechanismy působí také na esenciální oleje. Přítomnost kyslíku, který je přirozeně rozpuštěn v olejích, iniciuje tyto chemické reakce. Ty se zrychlují v přítomnosti světla, vzduchu, teplotních skoků nebo různých nečistot. Reakční mechanismus tohoto „stárnutí“ se dělí do dvou fází: peroxidace a intramolekulární reakce (nebo fáze propagace). Vědecká literatura popisuje několik příkladů peroxidace. Zde je příklad linalolu, který je hojně přítomen v esenciálních olejích. (Příklad: levandule, lavandin, tymián s linalolem, růžové dřevo, šalvěj muškátová atd.). V tomto schématu linalol nejprve podléhá peroxidaci. Ta produkuje nový sloučeninu: 7-dydroperoxy-3,7-dimethyl-octa-1,5-diene-3-ol.
Metalické a Keramické Nátěry

Metalické a Keramické Nátěry

Tepelné stříkací procesy Stříkání obloukem Atmosférické plazmové stříkání Stříkání práškovým plamenem Stříkání drátovým plamenem Stříkání vysokorychlostním plamenem (HVOF) Dohledání stříkaných vrstev Zapečetění Sinterování v peci Soustružení/Bruslení/Lapování/Honování Zajištění kvality stříkaných vrstev Kontrola a měření součástí Kontrola na beztrhlinovost Měření tvrdosti povrchu Měření drsnosti povrchu Vytvoření metalografického řezu
Vyšetření Zbytků a Znečišťujících Látek

Vyšetření Zbytků a Znečišťujících Látek

Na svých produktech/površích komponentů nacházíte nečistoty nebo zbytky? Pro určení jejich původu je důležité znát složení. Abychom se dostali na stopu zdroji nečistot a zbytků na površích komponentů, je důležité znát složení rušivé látky. Na základě těchto informací lze například cíleně prozkoumat pracovní prostředí, přepravní cestu nebo výrobní prostředí za účelem nalezení příčiny. Pro analýzu používáme různé analytické metody, v závislosti na velikosti a typu nečistoty.